Agenda


Piątek (4.10) 18:00 - 19:00

Convey - prosty przepis na mikroserwisy

Piotr Gankiewicz & Dariusz Pawlukiewicz

Systemy rozproszone od ostatnich lat znów zyskują na popularności, a wszechobecne narzędzia związane z szeroko pojętą infrastrukturą, wdrożeniem czy orkiestracją usług pojawiają się niczym grzyby po deszczu. Z czym jednak musi się zmierzyć programista, aby stworzyć swój własny mikroserwis, a następnie zintegrować go z pozostałymi aplikacjami? Czy ekosystem platformy .NET Core jest wystarczająco przyjazny i bogaty w biblioteki wspomagające rozwój takiej architektury? Na te oraz inne pytania poszukamy odpowiedzi w trakcie prezentacji.


Piątek (4.10) 19:00 - 20:00

Internet of Things on Azure

Joanna Lamch

W roku 2020 będzie 4 razy więcej podłączonych urządzeń niż ludzi na świecie. To ogromny rynek dla nowych projektów i nowych umiejętności.Azure proponuje kilka gotowych komponentów oraz pokazuje jak takie projekty realizować.Opowiem o architekturze referencyjnej i klockach do jej zbudowania. Rzucę trochę światła na IoT w oparciu o chmurę Microsoft.


Piątek (4.10) 20:00 - 21:00

Orkiestracja to zło (konieczne)

Piotr Stapp

Mała lekcja historii: - 20+ lat temu instalowaliśmy gry z dyskietek - 15 lat temu instalacje odbywały się za pomocą płyt CD - 10 lat temu nikt nie słyszał o mikro-serwisach - 6 lat temu docker nie istniał A teraz nagle orkiestracja to 'must - have' i nie da się pracować bez niej. Na przykładzie Kubernetes(ludzie mówią, że to teraz 'TA' technologia) spojrzymy sobie na to czym jest orkiestracja, jakie problemy ona rozwiązuje(o ile je mamy) i co możemy uzyskać.


Sobota (5.10) 11:00 - 12:00

From Anemic to Rich Domain Model: Refactoring live session.

Kamil Grzybek

Czy masz już dosyć utrzymywania i rozwijania kodu spaghetti? Czy wielka kula błota tocząca się po Twoim repozytorium kodu uniemożliwia Ci dostarczanie wartości biznesowej? Czy zmiana w jednej klasie wywołuje lawinę zmian niczym strzał z shotgun'a? Jeżeli przynajmniej na jedno pytanie odpowiedziałeś twierdząco to czas włożyć 'Refactoring Hat' i zaprowadzić należyty porządek w kodzie. Na sesji programowania 'na żywo' zostaną zaprezentowane techniki jak zmienić Model Domenowy z anemicznego na czysty i bogaty w zachowanie. Refaktoryzacja pełną gębą - Martin Fowler będzie dumny.


Sobota (5.10) 12:00 - 13:00

Use Azure DevOps to deploy Azure Function in Docker on Raspberry Pi.

Janusz Nowak

Using Azure DevOps Pipelines for creating and running Azure Functions in Container on Raspberry Pi. Azure DevOps Pipelines how to create containers and making deploy of container for running Azure Functions on Raspberry Pi.


Sobota (5.10) 13:00 - 14:00

Jak Event-driven Development pozwolił zbudować skalowalny system

Paweł Haracz

W prezentacji zostanie przedstawiona droga jak zbudowana platforma do obsługi urządzeń iot przestała być wydajna oraz co musiało zostać zmienione aby system był gotowy na obsłużenie kilku tysięcy urządzeń.